E - bio

Eliza Dushku - rozhovory

31. března 2011 v 22:20 | Jenny
Rozhovory s Elizou umístěné na tomto blogu:

Drby o Wonder Woman

31. října 2010 v 13:38 | Jenny
David E. Kelley byl vybrán společností Warner Bros, aby vybral herečku, která ztvární komixovou bojovnici Wonder Woman. O Elize Dushku jako o nové komixové hrdince se mluví již delší dobu, takto se k drbům vyjádřila:

"No, někdo bude muset vybrat mezi mnou, Megan Fox a Beyoncé. To jsou myslím tři jména, která se nejčastěji skloňují ve spojení s Wonder Woman."

Hrdinka seriálu Dollhouse není tedy hlavní volbou pro tuto roli, ale kdo ví...
ForeverBuffy
Text jsem překládala z angličtiny - zdroj: http://eliza-dushku.org/.

Eliza Dushku a Rick Fox spolu začali bydlet!

19. října 2010 v 18:16 | Jenny
Mezi Elizou a Rickem to začíná být vážné. Tyhle dvě hrdličky si totiž zařídily společné bydlení.
Fox prozradil E! News: "Přestěhoval jsem se. Žijeme spolu v Hollywood Hills."
Eliza žertuje o tom, že v kuchyni jí to nejde, ale Rick si pochvaluje alespoň její francouzské toasty :D
I když pár o svatbě neuvažuje, tak se pomalu stávají rodinou. V létě Eliza kempovala s Rickem a jeho dětmi.

Eliza a Rick se rozpovídali trochu více, ale to hlavně v rozhovoru pro E!News, který se mi překládat nechce... kdo má zájem, najdete ho TADY.
Eliza a Rick

Co dělají hvězdy, když nepracují - Eliza Dushku

11. srpna 2010 v 13:30 | Jenny
Eliza Dushku říká, že se ve vlastní kuchyni cítí jako cizinec.
"V některých ohledech nejsem dobrá žena. Ani nevím, jak se postarat o domácnost. Ale jsem dobrá v hledání těch správných cest, dělám dobrou limonádu z citrónů a snažím se vždy nahlížet z té lepší stránky a hledat sladké ve zdánlivě kyselém. Jsem optimista. Jsem také realista, což někdy bývá mou nevýhodou. Jsem super pragmatik a taky realista - a spolu s tím tvrdohlavá. Opravdu se snažím změnit své stanovisko a vnímání a vidět věci v lepším světle."
1
Překládala jsem z angličtiny - whedon.info.

Eliza Dushku míří do Japonska

1. srpna 2010 v 13:12 | Jenny
FB
Americká herečka Eliza Dushku (29), která je známá ze seriálu "True Calling" a v současnosti je vídána v seriálu "Dollhouse", navštíví 2. srpna 2010 Japonsko, kde bude propagovat DVD k Dollhouse. Informoval o tom server JapanToday.com.

Dollhouse je sci-fi drama o korporaci, známé jako "domeček pro panenky", která obchoduje s "loutkami", které mají dočasně naprogramované jisté osobnosti a dovednosti. Eliza v seriálu hraje Echo, která v průběhu prochází různými změnami osobnosti přes milenku, vyjednavačku či vrahyni.

Přeloženo z angličtiny z výše zmíněného serveru.

Celovečerní film Josse Whedona?

27. února 2010 v 15:43 | Jenny
Server Whedon.info informoval o tom, Eliza Dushku plánuje natočit celovečerní film s Jossem Whedonem. Nebo naopak? Na seriálu Dollhouse se Eliza podílela nejen jako herečka, ale také jako producentka. Nyní chce s Jossem znovu spojit síly.
Na otázku, zda spolu plánují nový projekt, odpověděla: "Řekla bych, že bychom chtěli. Myslím, že spolu budeme pracovat na dalším bojovém projektu, který plánujme už několik let."
Podrobnější informace Eliza podat nechtěla. Teď se jen můžeme těšit, že zase bude někomu nakopávat zadek.

Překládala jsem volně z angličtiny.

Eliza nesmí mluvit o lovu !

10. prosince 2009 v 18:54 | Jenny
Počátkem roku 2009 prozradila herečka ELIZA DUSHKU v talk-show, že ráda loví losy. Pobouřila tím členy organizace PETA. Aktivisté označili herečku za sériového vraha a Eliza dostala zákaz mluvit o své lovecké vášni na veřejnosti.

Herečka prozradila, že milovníci zvířat se na ni ještě stále zlobí, a tak se rozhodla bránit svou zálibu. "Vždy jsem lovila jen to, co jsem potom snědla. myslím si, že je to tak správně... Jsem liberál z Nové Anglie. Vyrůstala jsem jako milovník zvířat. Mám ráda mechaniku některých zbraní. Zmíním se o lovu a už mi volá Jeffrey Dahmer z organizace PETA. Příště se pokusím nemluvit o tom tak moc."


• Zdrojový text z whedon.info. Překládala jsem z angličtiny.

Oblíbené místo pro focení?

25. září 2009 v 17:40 | Jenny
Nové promoshooty k 2. řadě Dollhouse jsou úžasné. Nafotil je Frank W. Ockenfels. U několika fotek jsem si všimla jednoho "detailu". Už jsem někde viděla budovu, na které fotil Elizu Dushku. Po úspěšném hledání tohoto místa jsem pro vás sepsala tento článek :-)

Znáte nejznámější a nejlepší fotku Los Angeles? Tady je:
Stahl House je moderní dům stojící v Hollywood Hills na okraji Los Angeles, navržený architektem Pierrem Koenigem. Budova jakoby odporovala gravitaci. Můžete sedět v křesle, popíjet drink a přitom se budete vznášet nad městem. Na kopcích v LA je postaveno mnoho domů, žádný však není tak elegantní a nenabízí panorama v rozsahu 270°.
Majitelé domu Carlotta a Buck Stahlovi se upsali k tomu, že nabízejí dům k prohlídkám veřejnosti, natáčení reklam, filmů, seriálů, focení a podobně. Dům byl vystavěn v roce 1959, v roce 2009 slavil 50 let! V roce 2008 se umístil v žebříčku 10 top staveb v LA.
A tady je náhled fotky Joy Bryant (fotil ji Randall Slavin) a pak 3 snímků Elizy Dushku ve Stahl House:

Eliza Dushku: Sci-fi mě pohltilo

15. září 2009 v 19:20 | Jenny
Rozhovor pro magazín Saturday Night jsem překládala z anglického originálu - **. Rozhovor byl pro překlad (hlavně pro mou slabou znalost angličtiny) dost složitý, a tak jsem vybrala pouze několik otázek.

* Jak jsi se dostala k Dollhouse? Četl jsem, že jste na tu myšlenku přišli s Jossem Whedonem při obědě. Je to pravda?
- To je. Joss a já jsme byli kamarádi, když jsem začínala v Buffy, bylo mi 17. Brzy se stal mým velkým bratrem, rádcem a spojencem, zůstali jsme přáteli. Když jsem přemýšlela nad novými projekty, tak FOX projevil zájem o novou show, na které bych s Jossem spolupracovala. Zavolala jsem mu a sešli jsme se u oběda. Tak po čtyřech hodinách jsme přišli s tím nápadem.

* Zajímala jsi se vždy o sci-fi anebo je to jen kvůli tvému přátelství s Jossem?
- O žánr sci-fi jsem se začala zajímat díky Jossovi a Buffy. Když jsem zjistila, jak vypadá multi-dimenzní svět, posedlo mě to. Když jsme přišli s myšlenkou na Dollhouse, řekla jsem mu, že bych ráda hrála postavu, která se každý den stává někým jiným. Hledání vlastní identity je univerzální téma. V dnešním světě existuje tolik prostředků, jak se snažit zjistit kdo a co jsme zač.

* Hraješ postavu Echo, kde v každé epizodě měníš identitu, je to pro tebe jako herečku větší výzva?
- Je to neuvěřitelně časově náročné, ale také zábavné. Je to přesně to, co jsem chtěla po Jossovi. Můžu ukázat části své osobnosti, které jsem ještě neměla možnost představit. Hraji silné a mladé ženy, díky Jossovi se představuji i jako zranitelná a ženská.

* Jsi také producentkou Dollhouse. Chtěla by jsi opustit herectví a zkusit produkci?
- Je to rozhodně něco, co mě baví. Spoustu let jsem šla pouze jedním směrem, až v poslední době jsem si mohla vyzkoušet život za kamerou a zapojit se do celého procesu vzniku příběhu.

* Stejně jako Faith v seriálu Buffy, i Echo je bojovná postava. Je to něco, co u rolí vyhledáváš?
- Miluju fyzičnost. Vyrostla jsem s třemi bratry jako divoška v Bostonu. Od prvních dní práce na Buffy jsem byla připravená skočit do akce. Jsem vždy připravená bojovat s muži i ženami.

Eliza Patricia Dushku - rozbor jména

4. srpna 2009 v 16:58 | Jenny
(jen bych chtěla podotknout, že sama tomuto nevěřím... naše jméno přece nebude určovat jací v životě budeme...)
Eliza
Ačkoliv znamená jméno Eliza spolehlivost a zodpovědnost, u citlivějších osob může zajistit materialistický přístup. Může také vyvolávat problémy s plodností a stresové potíže. Elizy vedou k zodpovědnosti, jsou soběstačné a úspěšné.
Jméno má francouzský původ a jeho českou podobou je Alžběta.

Patricia
Jméno Patricia dokáže vytvořit touhu po harmonii, ovšem osoby s tímto jménem vzdorují relaxaci (jsou aktivnější). Toto jméno může značit spokojenost, úspěch, štěstí, stejně jako může být příčinou zažívacích potíží. Patricie touží po nových vztazích a nových zkušenostech, jsou velmi společenské. Nicméně, lidé tohoto jména často nedokáží dotáhnout rozdělanou práci až do konce.
Jméno je latinského původu a v Česku se používá zcela běžně.

Dushku
Význam příjmení jsem nenašla :D

Trip to Peru June 2008

21. července 2009 v 11:30 | Jenny
(Pozn. Originální text je napsán Elizou, pro dokonalejší překlad jsme použila stejně jako ona 1. osobu. Pro zvětšení fotky vždy klikni na miniaturu)

Mapy za mnou ukazují vůbec první chráněná území v Brazílii pro sklizeň oříšků v Amazonském pralese. A tohle je můj bratr Aaron, který mě pozval do Madre de Dios v Peru, abychom se vydali na enviromentální výlet. Projekt chce pomoct chránit největší dešťový prales na světě, zejména oblast, která je nyní ohrožena výstavbou betonové dálnice. Fajn, silnice jsou dobré, ale dochází k dalšímu kácení stromů, narušení života místních obyvatel. Pro mnohé z vás nejspíš není překvapením, že některé silnice jsou postaveny klidně i pro nic za nic, jen pro výnosné účely a bez ohledu na život místních.


Stanici, kterou jsme navštívili řídí Amazonská asociace Conservation bojující za zachování některých částí pralesa. Organizace tím "živí" 420 rodin já jsem se setkala s některými z nich. Brazilský oříškový průmysl je důležitý, protože je to udržitelný průmysl. USAID posle Bushovi vlády tvrdí, že nejdříve přijde hospodářský růst (což může snížit chudobu).
Lidé mi říkali, že právě snížení chudoby by mělo být prioritou, ne možný výtěžek. Neměli by byý lidé na prvním místě a zisky na druhém? Myslím, že ano. To jsou dva různé pohledy na problematiku. Všichni však byli pořád plni naděje.


Tady jsem já s milióny para oříšků.

A v první řadě přišly obří lusky a já musela použít mačetu:


Musela jsem vám tady zanechat ještě jeden obrázek z Machu Pichuu v Peru (od mého kamaráda Pabla Corrala), kde jsem se procházela časně ráno. Ten pohled bere dech!

Lásku a mír, Eliza

Eliza Dushku

6. července 2009 v 10:18 | Jenny
Jméno: Eliza Patricia Dushku
Datum narození: 30. prosince 1980
Místo narození: Boston, Massachusetts, USA

Eliza si prožila dětství ve Watertownu. Je albánsko-dánského původu. Oba rodiče jsou přistěhovalci, ale Eliza má pouze americké občanství. Narodila se jako nejmladší ze čtyř sourozenců, má tři starší bratry (Aron, Benjamin - Ben a Nathaniel - Nate) a její rodiče se rozvedli těsně před jejím narozením. Matka Judy (Dánka) pracuje na univerzitě Suffolk a její otec Philip R. Dushku (Albánec) je učitelem na střední státní škole v Bostonu. Malá Eliza byla rebelka a hrávala si s kluky. I přesto se už od dětství věnovala hraní, hře na klavír a tanci. Objevena byla ve svých 12-i letech, kdy byla v konkurzu vyhrála pro roli Alce v "To Night" (1992). V roce 1993 si zahrála po boku Roberta De Niro a Leonarda DiCaprio ve snímku "This Boy's Life" a rok nato ztvárnila v "True Lies" dceru Arnolda Schwarzeneggera. Následovalo několik dalších rolí - například Emma v "Bye Bye Love" (1995), kde si zahrála s Amber Benson a nebo Cindy v "Race the Sun" (1996), kde hrála po boku Halle Berry.

Odmaturovala na střední škole ve Watertownu. Od herectví si chtěla na chvíli odpočinout. Chtěla si promyslet, zda má pokračovat s herectvím nebo raději jít studovat. Byla přijata na univerzitu Suffolk v Bostonu, kde pracuje její matka a univerzitu George Washingtona v D.C. Chtěla nastoupit na bostonskou univerzitu, ale nakonec u ní zvítězilo herectví a studium si nechává na později. Získala totiž roli přemožitelky Faith v seriálu "Buffy, the Vampire Slayer", kde hrála ve 3. sérii a poté hostovala v některých dalších epizodách v BtVS i v její seriálové odnoži "Angel". Role Faith jí přinesla popularitu a spoustu dalších hereckých nabídek.

V roce 2000 si zahrála spolu s Kirsten Dunst a Clare Kramer (BtVS) roztleskávačku v komedii "Bring It On". Úspěch jí přinesla i role v "Jay and Silent Bob Strike Back", při natáčení získala svou přezdívku Duck Shoot. Další úspěšnou komedií byl "The new Guy" (2001). V roce 2002 se opět setkala s Robetem De Niro ve snímku "City by the Sea", kde si zahrála narkomanku a matku dítěte, což byla změna oproti teenagerovským komediím.

V letech 2003-2005 byla hrdinkou seriálu "Tru Calling", který byl ale kvůli nízké sledovanosti zrušen. Co se seriálu týče, tak se objevila i v seriálu "Nurses" (2007), "Ugly Betty" (2007) a aktuálně, v letech 2008-2009, je hvězdou seriálu "Dollhouse", jehož tvůrcem je Joss Whedon.
Mimo jiné se objevila i ve videoklipu skupiny Simple Plan "I'm Just a Kid" a skupiny Nickelback "Superstar". K jejím posledním známějším projektům patří "Nobel Son" (2007), "Sex and Breakfast" (2007), "Bottle Shock" (2008), "The Alphabet Killer" (2008).

Žije spolu se svým bratrem Natem v Los Angeles. Má ráda černou. Stále častěji se angažuje do různých charitativních a protestních akcí, např. Campaign for Tobacco-Free Kids - kampaň, která má snížit počet dětí-kuřáků, 'bojuje' také za práva homosexuálů a účastnila se protestu za zamítnutí registrovaného partnerství... V roce 2005 navštívila svou rodinu v Albánii a při té příležitosti si nechala vytetovat symbol Albánie - dvouhlavého orla. Momentálně má tři tetování - najdete je zde.

Eliza Dushku: Všichni do gala

29. června 2009 v 18:42 | Jenny
Interview pro magazín Boston Common jsem přeložila z anglického originálu - zde,
Text byl na mě docela dlouhý a složitý, proto jsem ho nepřekládala celý a už vůbec ne úplně doslovně :D
Pozn: Netuším, proč rozhovor dostal tento titulek. Možná proto, že Eliza se pro magazín nechala nafotit v elegantním oblečení...

Eliza Dushku, hvězda a výkonná producentka seriálu Dollhouse, je typickou bostončankou. 28-letá rodačka z Watertownu je žhavou fanynkou Red Fox. Pokud je zrovna ve městě, mohli byste na ni narazit v její oblíbené hospodě s přáteli nebo na některém z historických míst Bostonu.

Boston Common si Elizu odchytil koncem roku 2008 a popovídal si s ní o práci v nové show, její staré roli a o porážce Jennifer Lopezové.

BC: Jaké naděje vkládáte do Dollhouse?
Eliza: No, když jsme s Jossem vymýšleli děj seriálu, diskutovali jsme o postavení dnešní ženy ve společnosti. Co se od nás očekává? Jaké jsou naše sny a potřeby? Chceme docílit toho, aby lidé přemýšleli o naší existenci. Doufáme, že se nám to podaří vyjádřit těmito typy příběhů.

BC: S Whedonem jste spolupracovala již několikrát. Co vás při něm udržuje?
Eliza: Miluje ženy, to je důvod proč o nich dokáže psát tak dobře. Ženy jsou fascinující a dostaly ho. Jsme feministka i moje matka je feministka a to je pro mě důležité. Neříkám, že je to v Hollywoodu vzácné, ale Joss je poklad.

BC: Často se pohybujete na vrcholech žebříčků z pánských časopisů, kde se hledají nejvíce sexy ženy. Jsou tyto publikace v rozporu s vaším feminismem?
Eliza: Je to součást toho kolotoče, fotky a fyzický element, který prodáváme. Když jsem hrála v Buffy, nosila jsem, co mi podstrčili. Oblékli na mě kožené kalhoty a bundu, protože jsem byla bojovnice. Nerada jsem na sobě měla tunu kůže, ale moje postava, Faith, se stala sex symbolem. Pak jsem začala svlékat oděvy. Ale o své tělo se starám. Je důležité, abych byla v dobré fyzické kondici. Miluju své tělo. Vyrůstala jsem s bratry a nikdy jsem o sobě nepřemýšlela jako o sexy dívce, ale jako o divošce.

BC: Přibližte nám chvíli, kdy jste soutěžila v Triathlonu, který se konal v Malibu |září 2008|. Přihlásila jste se údajně jen tak z rozmaru a bez jakýchkoliv příprav jste skončila třetí, s přehledem jste porazila JLo.
Eliza: Slyšela jsem o triathlonu a nikdy jsem to nezkusila. A tak jsem se přihlásila. Ani nevím proč. JLo dorazila do cíle pátá a já třetí, ale netušila jsem to, protože jsem hned po závodě běžela na bezplatnou snídani. Právě jsem jedla vafle, když v tom přišla a JLo a s úsměvem se na mě obrátila: "Elizo, co to děláš?". Já jsem spokojeně odpověděla: "Jím vafle, jak 'co dělám'?". "Cindy Crawford je na jevišti a už vykřikuje tvé jméno. Skončila jsi třetí, jdi si pro medaili!". Po udělení ceny jsem si povídala s mým kamarádem a řekla mu: "Marku, musíš tohle rozšířit všem mým učitelům ze střední školy, kteří mě znali jako kuřačku, že jsem dohnala staré časy.".

BC: Kde teď momentálně bydlíte?
Eliza: Bydlím v Hollywood Hills, v Laurel Canyon. V bungalovu. Vyrostla jsem v o místě obklopeném stromy a zelení, můj dům je zastřen na kopci se spoustou stromů. Mí psi si můžou klidně pobíhat a jsou tam pěkné stezky. Je to příjemné. Můj dům je malý, ale to mi vyhovuje.

BC: Máte potíže kvůli ekonomické krizi?
Eliza: Vždy jsem byla skromná a myslím si, že je nepříjemné dělat velké nákupy, když tolik lidí trpí. Týká se to každého.

BC: Co pro vás znamená být v Bostonu?
Eliza: Už 10 let jsme v LA, ale v srdci mám Boston napořád. Ráda bych tady jednou bydlela.

BC: Kam chodíte při návštěvě města? Ovlivnil vás Boston?
Eliza: Zajdu si s přáteli do baru ve Watertownu - Donohue. Miluju Boston Common. Ráda se procházím po Freedom Trail, zajdu si Union Oyster House. Miluju Charles River. Nikdy nezestárne.
V Bostonu jsem vyrůstala. Mí rodiče byli imigranti. Vždy jsme kolem sebe měli spoustu lidí z různých zemí. Miluju to tu. Boston je jako člen mé rodiny. Znamená pro mě hodně.
Pozn: Vložila jsem vám krásnou noční momentku Charles River, což je řeka protékající Bostonem.

5 důvodů, proč milovat Elizu Dushku

20. května 2009 v 20:34 | Jenny
TvGuide.com sepsalo těchto 5 důvodů, proč bychom měli milovat herečku Elizu Dushku:
Divný text... ani nevím, proč jsem ho překládala, byl to děs :D

1. I přesto, že známe Elizu z její tvrdší stránky a to z Buffy, Bring It On a nově i z Dollhouse, má svou měkčí stránku. "Jsem velká milovnice perličkových lázní," přiznává Eliza. "Miluji bílá bavlněná pyžama. Prošla jsem si obdobím, kdy jsem usínala v černém krajkovém prádle, ale sladší a víc sexy je užít si perličkovou koupel a obléct si zdobené pyžamo."

2. Klidně byste jí mohli nakopat zadek... a ona by si řekla o víc. "V každém vztahu je to trochu o boji. Můžete se bít, ale vzájemně se zároveň sexuálně přitahovat."
(Za tento bod se omlouvám... nedokázala jsem text řádně přeložit)

3. Má krásné tělo. "Za poslední rok jsem pracovala opravdu těžce. Na Triathlonu jsem vyhrála bronzovou medaili. Navíc cvičím každý den, hlavně kvůli natáčení."

4. Má přitažlivé vlasy. "Mám pěkné a dobré vlasy. Když můžu, snažím se jim pomáhat. Když jsem u profesionálního kadeřníka, tak je to luxusní, můžu se s nima pak vyhrát."

5. Nerds má šanci! "Ráda hraju šachy a miluji Wikipedii. V autě mám Verbal Advantage CD. Jsem znalostní oříšek. Nauč mě něco a příjdu za tebou!"

Tetování Elizy

24. dubna 2009 v 20:16 | Jenny
• OREL
Prvním tetováním Elizy Dushku se stal dvouhlavý orel. Státní symbol Albánie. Eliza si ho nechala vytetovat 8. června 2005, poté, co navštívila svou 'rodnou zemi'. Eliza se v Albánii nenarodila, ale pochází odtud její rodina.
• Křížek
Malinký křížek si El nechala vytetovat někdy kolem roku 2007. je tak malý a hlavně na tak 'divném' místě, že mi trvalo hodně dlouho sehnat jeho pořádnou fotku :D

• lead kindly light...
Tento nápis je jejím nejnovějším tetováním. Nechala si ho vytetovat koncem roku 2008 nebo počátkem roku 2009. Jedná se o název křesťanského hymnu z 19. století - Lead, Kindly Light. Tuto píseň zazpíval chór v den potopení Titaniku.

××××××××××
POZOR!
Tetování na paži, které jste viděla na Faith v Buffy a Angelovi není skutečné! Použilo se pouze v seriálu, Eliza si jej nenechala vytetovat.

Nahá Eliza: ano či ne?

18. dubna 2009 v 15:43 | Jenny
Pro magazín Allure se nechala Eliza Dushku vyfotit jak se říká spoře oděná. V promo fotkách k seriálu Dollhouse se také svlékla + v seriálu ji také občas vidíme (např. při milostných scénách) neoblečenou. Ve filmu The Alphabet Killer se El také svlékla a bylo vidět víc než na fotkách...
Proč tohle vytahuju? Právě jsem četla jednu Elizinu hlášku:

"Lidé mají větší šanci vidět Boha, než mě nahou."

Takže jsem zauvažovala... Nahota Elize nevadí, ale sama se nahá fotit nechce. Máme tedy její fotky považovat za nahotu? Rozhodně to není jako u fotek pro Playboy... nedá se to srovnávat například s fotkami Charismy Carpenter či Mercedes McNab.

A jak jsem tak uvažovala dál, tak jsem si řekla, že je jedno, za co to budeme považovat :D Nejsou to žádné "hanbaté fotky" a navíc není skoro nic vidět, takže možná El svůj "slib" dodržela ;P

Eliza Dushku: Nahá pravda

14. dubna 2009 v 20:05 | Jenny
Již promo fotky k novému seriálu Dollhouse fotila Eliza Dushku nahá nebo aspoň dostatečně obnažená. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se nechá nafotit opravdu jen tak, jak ji příroda stvořila :) Tady máte zatím její první "nude" fotku pro magazín Allure a ukázku z rozhovoru (text jsem přeložila volně).
Na fotce jde také hezky vidět Elizino nové tetování :)
Allure: Máte problém s nahotou?
Eliza: Vyrostla jsem se třemi bratry a nikdy jsem nebyla stydlivá. Došlo to až k bodu, kdy moje máma řekla 'OK. Zlato, je čas, aby sis na sebe něco oblékla.'

Allure: A co v těchto dnech?
Eliza: Svlékla jsem se jen do spodního prádla a mých "Ugg" vysokých bot, když jsem obědvala v mém přívěsu.

Allure: Jak byste toto přirovnala k natáčení milostné scény?
Eliza: Milostné scény jsou mnohem více veřejné, protože často máte dva lidi, kteří se právě potkali a okolo vás chodí lidi. Je to mnohem horší než když pózujete osamoceni.

Eliza Dushku: Interview pro MAXIM

30. března 2009 v 20:38 | Jenny
Text jsem přeložila z anglického originálu (zde). Nejedná se o doslovný překlad.
Obsazení Elizy Dushku do role zlé holky je pěkně snadné. Jako Faith se objevila v seriálu Buffy, přemožitelka upírů i v její odnoži Angel. Hrála dobrou přemožitelku se zlým osudem, která se obrátila v darebačku s fetišem pro pásky s hroty, kožené kalhoty a tetování - pravý opak hlavní představitelky Sarah Michelle Gellar jako Buffy. Svou první velkou roli dostala v roce 2000 po boku Kristen Dunst ve filmu Bring It On. Po jejích téměř 20 filmech, jako například Pravdivé lži, Město u jezera, Jay a Tichý Bob vrací úder, přišel seriál Tru Calling, kde hrála pracovnici márnice s nadpřirozenými schopnostmi.
Vyrůstala v Bostnu jako jediná dívka mezi třemi bratry, není tedy divu, že pobrala i "tvrdé" způsoby chování.
Jistou představu o Elize můžete mít i z její nové show, Dollhouse, která vznikla pod vedením autora Buffy i Angela - Josse Whedona. Myšlenka natočit Dollhouse přišla někdy koncem roku 2007. Eliza hraje Echo, která je buď prázdnou postavou nebo aktivní super tajnou dívkou snů.

Přesvědčila jsi Josse Whedona, aby se vrátil k televizi a vytvořil tuto show s tebou. Jak jsi to dokázala?
Věděla jsem, že jestliže se vrátím do televize, pak jedině s ním. Pozvala jsem ho na oběd. vybral si fantastickou restauraci a předhazovali jsme si myšlenky. Čtyři hodiny nato vyšel z toalet a řekl: "Novou show nazveme Dollhouse". Gouda pizza, kterou jsem mu koupila byla nejlepší investice, jakou jsem udělala.

Joss nám řekla, že jediná věc, které jsi se při natáčení bála, bylo mít vyčesané vlasy.
Vím! Řekl mi: "Můžu tě vyhodit z budovy nebo spustit na laně, ale ty budeš v pohodě. Jediná věc, která je ti nepříjemná, je mít upravené vlasy jako dáma." Hrát sofistikované ženy bylo náročné.

V těchto dnech vypadá tvé tělo úžasně. Inspirovala ses během natáčení nějakou hollywoodskou hvězdou?
Avou Gardner, baby. A děkuju, teď se cítím skvěle. Mám dva svalnaté trenéry, s nimiž jsem trénovala denně. Ráda cvičím s lidmi, kteří nade mnou stojí s vypracovanými svaly.

Dobré vědět. Co dalšího máš ráda na mužích?
Mám ráda lidi, co hrají tvrdě a mají mozoly na rukou. Jakýkoliv chlap, který se vypracoval díky podvodům, pro mě není dost dobrý. Jizvy, vypracované tělo a tetování jsou sexy.

Prý jsi se teď sblížila s Brentem Bolhousem. Sledovala jsi ho v The Hills?
Viděla jsem to jen jednou. Jsem víc na Big Love a Billa Mahera... ale utkání s ním jsem si vybrala jen jednou.

Co se stalo?
Jendou jsem byla na bouřlivé noční párty v klubu a on měl komentář k nudným hollywoodským hvězdičkám. Vešla jsem do protiútoku s řekla mu: "Mluvíš na mě?" Nejsem stydlivá holka.

Byla to pro tebe typická noc?
Ještě nedávno jsem neměla moc příležitostí bavit se po nocích, protože jsem pracovala 14 hodin denně. Častokrát jsem si jen vyšla ven a zahrála šachy.

Takže jsi šachový blázen?
Opustila jsem pití i kouření, ale šachy jsou má droga. Sním o tom, stát se velkou mistryní.

Všimli jsme si, že máš na kotníku vytetovaný křížek. Jaká další tetování máš?
Kat Von D je krásné symbolické pírko na mých žebrech. Miluju ten letmý pohled na má tetování, když se svléknu a jdu do sprchy.

Je něco, co o tobě lidé ještě neví?
Jedinou operaci, jakou jsem kdy podstoupila byla ta, když jsem si zlomila kost. Když jsem vyrůstala, ráda jsem hrála fotbal. Miluju, když mi lidé řeknou, že jsem krásná, ale když si stoupnu před zrcadlo, vidím v sobě dospívající divošku s rozbitým nosem.

Eliza nominovaná na cenu Fangoria Chainsaw

15. března 2009 v 15:04 | Jenny
Fangoria Chainsaw Awards 2009 už ohlásilo jména herců nominovaných na získaní ceny. V kategorii Nejlepší herečka je nominovaná také Eliza Dushku (seznam nominovaných - zde).
Eliza získala nominaci za svou roli ve filmu "The Alphabet Killer". Zahrála si zde Magie Paige, policejního detektiva na pokraji šílenství.
Režisér Rob Schmidt se k Elizině nominaci vyjádřil takto:
"Eliza Dushku procházela hroznými, temnými místy; vystavovala se nebezpečí při "abecedním" zabijákovi, jsem hrdý na svou práci a potěšen tím, že její práce je oceněna nominací."

Eliza odhalila svou roli

23. prosince 2008 v 13:59 | Jenny
Eliza Dushku, hvězda seriálu Dollhouse, se na udílení cen nejlepším videohrám (14. prosince 2008) rozpovídala o své roli v seriálu a poodhalila tím dosud nezveřejněná fakta. Mluvila o několika epizodách, včetně té, kde zpívá.

"Musela jsem v některé epizodě zpívat, ano," říká Dushku. "Měla jsem zadanou skladbu, takže uvidíme, jak to dopadne /směje se/. Nevím, jestli je dobrý nápad, dělat v seriálu muzikál."
Eliza ale podotkla, že by se ráda objevila v "muzikálním seriálu" Josse Whedona - Dr. Horrible.

V Dollhouse zpívala údajně song "A cappella". "V jedné epizodě jsem byla záložním zpěvákem jedné velké popové hvězdy. Bylo to, jako bych zpívala evangelium."

Elizina postava, Echo, je naprogramovaná tak, že se "mění" v nejrůznější osoby a své mise plní na nejrůznějších místech. Stává se vždy úplně novým člověkem.
Její doposud nejoblíbenější postavou byl vrah.

Co bylo nejtěžší? "Vážná, profesionální žena s vyčesanými vlasy," říká Eliza. "To je pro mě těžké. Joss se radoval. 'Znám tě. Tvoje pohodlí tkví ve vlasech. Můžu tě vyhodit z budovy, strčit do auta nebo tě nechat bojovat se sedmi muži, ale ty prostě budeš nespokojená, protože musíš mít vyčesané vlasy.' To je bláznivé a směšné."

Premiéra seriálu Dollhouse bude 13. února 2009.
 
 

Reklama